• Машина

  Get a driver's license

  "theory + driving"

  for 3 months

  from 13500 UAH

 • ONLINE TESTING

  Test «Traffic Code»

 • Progress payment is

  possible

  The first payment is just 500 UAH!

 • Make an order online

  And obtain 2 hours of driving as a gift!

 • 4 offices in Kyiv 

 • The repeated theory course is for free

 • Progress payment, permanent discount system

 • We can provide theory and driving lessons in English

 • Comfortable lessons' timetable

 • We have Wi-Fi, coffee and tea

The nearest groups

 • MORNING GROUP

  TUESDAY AND THURSDAY

  From 9:30 till 11:30

  Starting date: April, the 26st

           and May, the 24st

  Admission is open
 • EVENING GROUP

  TUESDAY AND THURSDAY

  From 19:00 till 20:30

  Starting date: April, the 26st

           and May, the 24st

  Admission is open
 • EVENING GROUP #2

  MONDAY AND WEDNESDAY

  From 19:00 till 20:30

  Starting date: April, the 25st

           and May, the 30st

  Admission is open
 • WEEKEND GROUP

  SATURDAY

  From 10:00 till 12:30

  Starting date: April, the 23st

           and May, the 28st

  Admission is open

* WHAT DOCUMENTS DO YOU NEED FOR STUDING?

Copy of the passport and identification code, 4 photos 3х4, medical certificate

 • "Bring you friend" program

  Bring your friend and get 500 UAH discount or two free driving lessons.

 • Discounts for students

  500 UAH discount or two free driving lessons

 • Legal aid online

  For the driver and his/her family: get 20% discount

Choose your studing course

Petrol is included in the price. Insurance and the literature are as a gift. Progress payment is possible.

 • ONLINE:

  Recommended for people with existed driving skills

  BASED - 11500 UAH

  STANDARD - 14 500 UAH

  INTENSIVE - 17 500 UAH

 • CLASSES:

  Studying from scratch for the first driver's license getting

  BASED - 13500 UAH

  STANDARD - 16 500 UAH

  INTENSIVE - 19 500 UAH

How to get the driver's license?

 • TO SIGN UP FOR STUDING

  To choose comfortable timetable for you, sign up the registration form and our manager will contact you as soon as possible

 • THEORY AND PRACTICE

  To pass the full course of theoretical and practical lessons.

 • INTERNAL EXAM

  To pass the internal exam in our driving school.

 • STSI EXAM AND DRIVER'S LICENSE GETTING

  To pass the theory and practical exam in the racetrack and in the town streets. And after successful exam passing you will receive the driver's license.

You can buy

the gift certificate

for studying

Indycar Driver's School - modern view and approach to education

 • Don't worry about the missed lesson. We conduct additional free lectures in such situations

 • We provide the individual approach to every student and this is the guarantee for the successful exam passing

 • We love our profession. Indycar instructors are certified specialists with long-term driving experience and stable psyche

 • We provide qualitative and inexpensive driving education. We have regular promotions and discounts

Indycar — the leader of the 2018th year
 • According to the comprehensive analysis, held in 2018, TOV Driving School "INDYCAR" has demonstrated high results among Ukrainian business entitites in their sectors. The ranking was conducted on the main indicators of the financial economic activities.

 • Your company's results:

  The 98th place (Bronze) among Kiev business entities in terms of "The duration of the financial cycle". According to the results, your organization has been awarded with the authoritative rank "The leader of the year - 2018". The prestigious status is the indicator of your business success and pride of all team, that works on the result and sector development.

Our students love Us

 • Ольга Треус
  Дякую автошколі Indycar в Ірпені, ви круті. Не дивлячись на ситуацію в країні ви працюєте. Одна з автошкіл, які почали працювати вже в травні після окупації нашого міста. Тоді я й записалася на навчання. Теоретичний курс викладав Володимир, чудовий викладач. Гарно та доступно пояснює матеріал. Головне весело. Завжди на зв'язку. Його лекції хочеться відвідувати. Є відеоуроки які надсилали в групу , можна в будь який час передивитися. Щодо практичних занять то мені пощастило мати найкращого інструктора - Дідик Олександра. Спокійний, врівноважений , мені здається будь кого навчить водити авто.Графік був зручний, підбирався під мене. Від'їздила 20 занять, успішно здала іспит в МРЕО.Отримала права . Отже рекомендую автошколау Indycar і інструктора Олександра.
  Ольга Треус
  13.08.2022 - 00:11
 • Марина Мирутенко
  Прошла теоретический курс в автошколе Индикар в Крюковщине. Сейчас занимаюсь вождением. Лучшая Автошкола , лучший преподаватель Сергей , который по совместительству является очень классным, профессиональным инструктором по вождению, практическими занятиями занимаюсь именно с Сергеем, лучшего инструктора, по моему мнению, не найти, занятиями с ним я очень довольна. Всем кто думает , выбирает автошколу , знайте, лучшей школы вы не найдёте.
  Марина Мирутенко
  29.06.2022 - 08:42
 • Люда Поліщук
  Школа яку я обрала для себе і рекомендую вам👍👍 Про школу Місце де тебе не лише приведуть до бажаного результату, а і завжди підтримають і вселять віру♥️ Хороший сервіс. Завжди йшли на зустріч. Орієнтувалися на мої потреби. Про навчання теорії. Дуже дякую Кузецову Сергію. В легкій і доступній формі пояснив ПДР. Ваші метафори запам‘ятаю на довго🙂. Екзамен з теорії здала з першого разу без проблем. І головне, про навчання водінню. Інструктора, Крещенко Артема, рекомендую всім 👍 Мій рівень на старті - ніколи не водила машину і взагалі не розуміла як вона працює. В результаті самостійно склала екзамен з водінню, на наступний день сіла за кермо і поїхала 🚘🚀 Уроки проходили в спокійній атмосфері, навчання побудовано методично та поступово, так що я і не зрозуміла як і коли навчилася кермувати) Артем підтримував і вселяв віру. ДЯКУЮ🙏🙏🙏
  Люда Поліщук
  21.06.2022 - 10:30
 • Олексій Володимирчук
  Відвідував курси автошколи у Крюківщині. В цілому задоволений здобутими знаннями. Під час лекційних занять пояснювали доступно, на прикладах із життя та гумором. Щодо практики - окремо відзначу роль інструктора Сергія Кузнєцова. Хочу подякувати йому за високу професійність та можливість опанувати навички водіння швидко і якісно! Ми їздили міськими трасами, часом не зовсім комфортними для новачка маршрутами, але все це пішло на користь. Сьогодні я отримав посвідчення водія, хоч поки що на два роки).
  Олексій Володимирчук
  07.05.2022 - 23:43
 • Аленка Деревянченко
  Я проходила навчання в цій автошколі в Києві на х.ш. в 2020-2021р. Дуже дякую нашому вчителю по теорії - дуже доступно роз'яснював правила і підказував, як краще запам'ятати деякі правила... Дуже дякую моєму інструктору по керуванню - Паші (завжди роз'яснить, заспокоє, підкаже як краще, десь стимульне, щоб сама вирішила і ризикнула... ) Зараз розумію, що мої навички паркуванню вищі, а ніж у водіїв з деяким стажем, бо це дуже залежить від інструктора, який навчав і часів практики їзди! практичних занять в мене було більше 50ти годин... Нажаль здача єкзаменів в МРЕО затягнулась, через ковідні карантини і обмеження, але таки права в мене є і їздити я вмію, завдяки автошколі і моєму інструкторові!!! Рекомендую
  Аленка Деревянченко
  06.05.2022 - 12:30
 • Юлия Мыснык
  Хочу выразить благодарность автошколе Индикар. Приоритетом в выборе стало близкое расположение к дому и позитивные отзывы. Теоретические занятия очень хорошо преподаются, после каждого занятия также присылают видеоурок темы которую прошли. Вождение начинала с нуля, выбрала механику ( ну как выбрала - муж выбрал). Было тяжело, но благодаря опытному инструктору Тесленко Алексею по немногу осваивала. Впечатляет спокойствие и выдержка инструктора, позитивный настрой только на успех, доходчиво обьясняет, указывает на ошибки. Спасибо огромное за приобретенные навыки, теперь я умею водить машину!!!
  Юлия Мыснык
  22.04.2022 - 17:11
 • Оксана Павленко
  Я долго выбирала школу для учебы вождения . Остановилась , по совету , на школе «Индикар». Курсы теории прошла по -онлайн, легко . Уроки были простыми и понятными . С вождением было тяжелее , так как училась с нуля . Спасибо моему инструктору Котелко Сергею . Всегда удивляло его спокойствие и терпение . График полностью подбирался под меня . В итоге , получила права , сейчас по немного езжу на своём автомобиле . Спасибо за учебу . Рекомендую всем данную школу , где получите знания в полном объёме.
  Оксана Павленко
  22.02.2022 - 22:10
 • Сергей Березянко
  Качественная автошкола. Рекомендую.
  Сергей Березянко
  16.02.2022 - 18:51
 • Наталия Постоялко
  Я дякую своєму викладачю с теорії - Віталію, та викладачю з практичних уроків - Сергію. Вони великі професіонали своєї справи. Уроки проходили цікаво, весело та зрозуміло. Це дало мені змогу, вдало скласти іспит з першого разу. Це дуже крута АВТОШКОЛА!!! Велике Вам спасибі.
  Наталия Постоялко
  18.01.2022 - 23:44
 • Marina Tymchenko
  Рекомендую "Indycar" за доступну подачу матеріалу, можливість навчатися онлайн та доброзичливий колектив. Особлива подяка Євгену Сергійовичу, директору автошколи та Олександру й Андрію, інструкторам з водіння.
  Marina Tymchenko
  31.12.2021 - 19:47

Fill in the form below and get a gift

+ 2 driving hours

"Studying in the driving school is not just auto courses. It's also a training of personal growth/communication skills and leadership, obtaining one of the most useful skill and mastering of the new profession! My goal is to make studying process straightforward and successful for every student."

Evgeny Stepanov
the head of "Indycar" driving school

Our offices

52А, Sichovykh Striltsiv St

52А, Sichovykh Striltsiv St

Lukianivska

78, Naberezhno-Korchuvatska St

78, Naberezhno-Korchuvatska St

19, Kharkivs'ke Hwy, Shopping Mall "МеgаCity" (the 8th floor)

19, Kharkivs'ke Hwy, Shopping Mall "МеgаCity" (the 8th floor)

Kharkivska

4, Yednosti St, Kriukivshchyna Village, Kiev-Sviatoshyn District, Kiev Region

4, Yednosti St, Kriukivshchyna Village, Kiev-Sviatoshyn District, Kiev Region

20, Drouzhby narodiv bvd, ap.16

20, Drouzhby narodiv bvd, ap.16

Drouzhby narodiv

St. Raiduzhna 100, p. Sofiivska Borshchagivka, Kyiv region, Lviv Manor residential complex

St. Raiduzhna 100, p. Sofiivska Borshchagivka, Kyiv region, Lviv Manor residential complex